Viktor Gola vyhrál krajské kolo Logické olympiády a postupuje do finále!

V pátek 4. listopadu se na Fakultě aplikované informatiky UTB ve Zlíně uskutečnilo krajské kolo Logické olympiády pořádané Mensou ČR. Ve třech kategoriích se zde utkalo na 130 regionálně nejúspěšnějších soutěžících, kteří v základním kole obstáli ve velké konkurenci žáků a studentů z celého Zlínského kraje.

Z naší školy postoupilo do tohoto kola 16 studentů: Metod Fiľo, Matouš Trefil, Edita Pavlíčková, Nora Babicová, Patrik Mikulík, Marek Petřek, Julie Pazdírková, Jan Kostka, Kryštof Sívek, Žofie Fiľová, Viktor Gola, David Halmazňa, Jakub Zádrapa, Zuzana Pazderová, Martin Anděl a Vladimír Kincl. A dařilo se jim výborně!

V kategorii B se Metod Fiľo ze 2.AV umístil na skvělém 5. místě a postup do finále mu tak bohužel o jedno postupové místo utekl. Matouš Trefil z kvarty skončil na krásném 6. místě.

Úžasného výsledku a postup do finále si 1. místem v kategorii C s velkým bodovým náskokem vybojoval Viktor Gola z 2.A. Moc gratulujeme!

Všem soutěžícím děkujeme za skvělou reprezentaci školy a Viktorovi přejeme hodně štěstí ve finále, které se uskuteční 28. listopadu v Poslanecké sněmovně. 

Za PK matematiky
Mgr. Renata Kamlerová