Pěvecké sbory

Gaudeamus – zpěváci 11–15 let

Song – zpěváci 15–19 let, hostující VŠ

Hekal – absolventi

Ve sborech zpívají převážně studenti a absolventi Masarykova gymnázia Vsetín, ale přicházejí i žáci a studenti jiných škol ze Vsetína a okolí. Pěvecké sbory Masarykova gymnázia pořádají pravidelnou koncertní činnost jako např. vánoční, jarní koncerty, účastní se soutěže Gymnasia cantant Brno a spostu dalších…

Sbory vyjíždějí koncertovat i do jiných obcí a měst naší republiky, uskutečnily řadu zahraničních zájezdů – Itálie, Německo, Polsko, Chorvatsko, Řecko, Slovensko, Rakousko.

Dirigentka – Helena Kaločová

2012 - Ocenění pedagogického pracovníka Zlínského kraje za pedagogickou činnost a významný přínos pro výchovu a vzdělávání mladé generace

2015 – Ocenění pedagogického pracovníka školy jiného zřizovatele Městem Vsetínem

2021 – ocenění Města Vsetín „Osobnost neziskového sektoru 2020“ 

V roce 2019 se pěvecké sbory MG Vsetín účastnily dvou zajímavých akcí, na kterých spolupracovaly se spřátelenými sbory z celé republiky:

Šun devloro – koncert v Rudolfinu k Mezinárodnímu dni Romů a koncert ke Dni studenstva a 30. výročí Sametové revoluce v Praze, který se konal 17. listopadu na schodech Rudolfina a účastnilo se ho 15 českých mládežnických sborů.

Pěvecké sbory Masarykova gymnázia natočily a vydaly celkem 8 CD, natočily tři pořady pro rozhlasové stanice Český rozhlas a Proglas a 6 videoklipů. V době distanční výuky natočily sbory dalších 7 videoklipů.