Viktor Gola v ústředním kole Matematické olympiády

Ve dnech 19. až 22. března proběhlo ve Zlíně ústřední kolo Matematické olympiády kategorie A, do kterého postoupilo 45 nejlepších řešitelů z celé republiky. Naši školu zde reprezentoval Viktor Gola ze třídy 2.A.

Na slavnostním zahájení byli přítomni významní představitelé Matematické olympiády i předseda Senátu. Samotná soutěž pak byla rozložena do dvou dnů, přičemž soutěžící měli na řešení náročných úloh z algebry, kombinatoriky, geometrie a teorie čísel vždy čtyři a půl hodiny čistého času. „Obohacující byly následné debaty s ostatními účastníky, při kterých jsme zjišťovali, že jsme ke stejnému problému často přistupovali výrazně odlišně,“ doplňuje Viktor a pokračuje, „obzvlášť elegantní bylo autorské řešení závěrečné úlohy, o jejíž obtížnosti nejlépe vypovídá to, že ji kompletně vyřešil jen absolutní vítěz.“

Závěrečný den byly vyhlášeny výsledky, Viktor obsadil krásné 25. místo. Mimochodem, deset nejlepších řešitelů bude na kvalifikačním soustředění usilovat o účast na Mezinárodní matematické olympiádě, která se letos bude konat v Japonsku.

Viktorovi srdečně gratulujeme, děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy a přejeme spoustu dalších úspěchů nejen v matematických soutěžích.

Za PK matematiky Mgr. Martina Hanáková