Viktor Gola se stal úspěšným řešitelem ústředního kola Matematické olympiády

Ústřední kolo Matematické olympiády se letos uskutečnilo ve dnech 17. až 20. března v Českých Budějovicích. Naši školu zde reprezentoval Viktor Gola ze třídy 3.A.

Na řešení obtížných úloh, které bylo rozvrženo do dvou dnů, měli soutěžící dohromady devět hodin čistého času. „Nejnáročnější se letos ukázaly být úlohy s geometrickým námětem,” hodnotí Viktor zadané matematické problémy a doplňuje, „zajímavostí je, že vůbec nejtěžší úloha se mnoha účastníkům líbila, zejména nápaditým propojením geometrie, algebry a teorie čísel.”

Kromě vlastní soutěže byl pro účastníky zajištěn doprovodný program v podobě prohlídky historického centra města a návštěvy místního planetária.

Závěrečný den byly vyhlášeny výsledky. Viktor se ziskem 29 bodů ze 42 možných stal úspěšným řešitelem a ve velmi vyrovnané výsledkové listině obsadil mezi 50 finalisty z celé republiky vynikající 19. místo.

Viktorovi srdečně gratulujeme, děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy a přejeme spoustu dalších úspěchů nejen v matematických soutěžích.

Za PK matematiky
Mgr. Martina Hanáková