Velký úspěch v okresním kole MO kategorie Z

Ve středu 12. dubna se konalo v prostorách ZŠ Rokytnice okresní kolo Matematické olympiády kategorie Z6, Z7 a Z8. K řešení úloh zaměřených na logické myšlení a geometrické znalosti i dovednosti se sešlo 77 úspěšných řešitelů úloh školního kola. Naši školu reprezentovalo 10 žáků, a to 5 z primy, 3 ze sekundy a 2 z tercie. A dařilo se jim opravdu výborně!

V kategorii Z6 (prima) soutěžilo 27 žáků. Jan Šimčík vybojoval úžasné 1. místo a v těsném závěsu za ním skončil Marek Petřek, který získal skvělé 2. – 3. místo. Úspěšnými řešiteli se stali i Karin Mundierová a Martin Konečný.

V kategorii Z7 (sekunda) si změřilo své síly 26 soutěžících. I zde obsadil 1. místo náš žáček, Metod Fiľo, který získal plný počet bodů, ale musel se o své prvenství podělit s dalšími třemi soutěžícími se stejným hodnocením. Úspěšnými řešiteli byli také Lukáš Lizúch a Kryštof Sívek, kteří obsadili krásné 5. – 7. místo.

V kategorii Z8 (tercie) se sešlo 24 řešitelů. Na výborném 3. – 4. místě se umístil Jan Kostka, který na první příčku ztratil pouze jeden bod. Mezi úspěšné řešitele se zařadil také Viktor Lenža.

Všem zúčastněným gratulujeme k výtečným výsledkům a děkujeme za snahu a vzornou reprezentaci školy.

Za PK matematiky
Mgr. Renata Kamlerová