Vánoční charitativní jarmark

Vůně skořice a hřebíčku, medová chuť perníčků, tóny vánočních koled, barevná výzdoba, stromeček i splněná přání. Blížící se Vánoce zaútočily v předposlední školní den již starého roku na všechny smysly studentů, vyučujících i dalších pracovníků naší školy.
 
21. 12. 2022 proběhl v budově gymnázia Vánoční jarmark. Letos si jej vzali na starost účastníci programu DofE a v rámci plnění jedné z aktivit - dobrovolnictví - ve volném čase pekli cukroví, vyráběli PF, magnetky, svícny či populární brouky pro štěstí. Co nestihli, to aktivně dozdobila neúnavná Mgr. Marunová :-) Společně se podíleli i na organizaci samotného jarmarku a celé dopoledne vytrvale čepovali vánoční punč a prodávali drobnosti pro potěchu oka i chuťových buněk. 
 
Vánoční jarmark byl letos spojen s každoroční akcí zvanou Strom splněných přání. Dětem z Dětského domova Liptál se tedy nesplnila jen jejich vánoční přání, domovu bude věnován i výtěžek z jarmarku. Tato charitativní akce bude završena společným odpolednem plným zábavy a her, které si pro děti připraví naši "dofáci". Největším dárkem pro děti, které nemají to štěstí žít v rodině s milujícími rodiči, jsou především čas, úsměv a pozornost, které jim někdo věnuje.
 
Zorganizovat a zrealizovat tuto akci stálo jistě nemalé úsilí, ale rozzářené dětské oči budou pro zúčastněné největší odměnou.
 
Za DofE Mgr. Kateřina Janků