Turnaj v šachu

V úterý 2. 11. se v aule našeho gymnázia sešlo 31 šachistů, aby změřili síly a odehráli školní turnaj. Ten se hrál v sedmi kolech tempem 2x10 minut s přídavkem 3 sekundy na tah a byl řízen počítačem.

Partie byly napínavé, několik hráčů a hráček překvapilo a odehráli slušné partie se soupeři, kteří již dlouhodobě pracují a hrají závodně. Potvrdili tak, že tento sport na gymnázium zaslouženě patří a je o něj aktivní zájem jak ve škole, tak i ve volném čase.

Po pěti hodinách bojů se nejlépe dařilo trojici Kopecký Matěj, Zádrapa Jakub a McMunn Jakub. Zejména Kuba McMunn byl překvapením, když za sebou nechal několik klubových hráčů. Matěj Kopecký zase vyhrál všech 7 partií, které odehrál.

Z předních míst v turnaji budou vybráni hráči pro okresní kolo soutěže. Výsledky můžete studovat v přiloženém odkazu a atmosféru dne nasát z fotografií.