Tradiční šachový turnaj za námi

V úterý 26. 3. se v aule našeho gymnázia setkalo 25 studentů a jeden hrající vyučující, aby opět zápolili s figurkami a odehráli školní turnaj v rapid šachu. Hrál se sedmikolový turnaj tempem 2x12 minut s přídavkem 2 sekundy na každý tah a byl řízen počítačem.

Během celého dne, jak je již zvykem, se předváděly dobré výkony. Turnaj není jen tradiční, ale má také jistou prestiž. Vyhrát není jednoduché. Špička na sobě zřejmě pracovala a partie se často rozhodovaly až v časových tísních (tedy ve stavu, kdy mají hráči na hodinách nedostatek času, obvykle sekundy). V těchto situacích pochopitelně chybují i zkušení a ostřílení šachisté, protože přijít na ideální postup pod tlakem času je úkol náročný, to víme všichni.

Opět se ukázalo, že hned několik našich studentů má aktivní zájem o tento sport jak během výuky, tak i ve volném čase. Snaží se držet tempo s hráči, kteří se věnují šachům závodně i mimo školu. V kategorii středních škol je tato skutečnost spíše výjimkou, nicméně dvě naše družstva v krajském přeboru SŠ dokazují, že jí jsme.

Vítězný z celého turnaje s přehledem vyšel Jakub Zádrapa z 3.C se 7 body, tedy vyhrál úplně všechny partie. Druhý skončil sextán Matěj Kopecký se šesti body a třetí Lukáš Lizúch s 4,5 body, student tercie.

Zanedlouho nás čeká krajský přebor školních družstev, kterému tento turnaj sloužil jako příprava. Výsledky můžete studovat v přiloženém odkazu a atmosféru dne nasát z fotografií.

Odkaz na fotky: Šachový turnaj 2024 (1) | Zonerama.com