Středoškolák roku

V pátek 24. 6. 2022 se v budově společnosti Microsoft v Praze konal slavnostní galavečer soutěže Středoškoláka roku (Středoškolák roku - stredoskolakroku.cz), kterého se zúčastnil i náš student Robin Kašpar ze třídy 8.AV.

Zde přikládáme pár slov od Robina:

Za rok 2022 jsem se stal finalistou této soutěže a umístil se tak mezi 25 nejaktivnějších středoškoláků v republice. V loňském roce jsem byl rovněž semifinalistou (mezi 65 nejaktivnějšími středoškoláky), takže jsem rád, že jsem mohl letos studium na MGV ukončit i s tímto úspěchem. Tímto bych Vám proto chtěl poděkovat za zázemí, které mi škola poskytla, a také podporu v rámci mých mimoškolních aktivit, za kterou jsem velmi vděčný. Budu rád, pokud se na školu budu při některých projektech také vracet, nebo i v rámci mého vysokoškolského studia.

 

Medailonek

Robin se přes úspěšnou účast na řadě politických simulací dostal až k samotné organizaci neformálních vzdělávacích projektů. Přes rok se věnoval práci v organizačním týmu České středoškolské unie a Yoda Mentorship Programme, absolvoval stáž v Asociaci pro mezinárodní otázky, nebo působil v PR týmu Mladých občanů. Zúčastnil se vzdělávacích projektů na MUNI a Univerzitě Palackého, EYE ve Štrasburku a Letní akademie Discover, z níž posléze s týmem založili projekt BeeHives zaměřený na zlepšování biodiverzity skrze urban beekeeping ve spolupráci s Průša Research. Letos rovněž působí jako abasador Strukturovaného dialogu pod ČRDM. Mimo to se také věnuje bojovým uměním a jízdě na horském kole.

 

Robinovi děkujeme za vynikající reprezentaci školy a gratulujeme!