Song si přivezl z Brna stříbro

Letošního celostátního kola soutěže Gymnasia cantant se účastnilo celkem 17 sborů z České republiky, které postoupily z regionálních kol. Soutěžní vystoupení, která probíhala v Konventu Milosrdných bratří v Brně, hodnotila odborná pětičlenná porota. Vysoká úroveň zúčastněných sborů ukázala, že se po covidu sbory už konsolidovaly a nabraly nové zpěváky. I náš sbor byl z poloviny naplněn novými studenty, pro které byla tato soutěž první velkou zkušeností. Program se nám povedl, získal krásný ohlas publika a od poroty jsme dostali stříbrné pásmo, ze kterého máme velkou radost.
 
Doprovodné akce, jako zpívání na Špilberku v největším gymnaziálním sboru čítajícím na 600 studentů, koncert Sbory sborům, večerní program v Židenicích i slavnostní koncert s předáváním diplomů v sále Besedního domu nás naplnily mnoha silnými zážitky. Budeme vzpomínat. :)
 
Děkuji všem zpěvákům za skvělou reprezentaci. Celou soutěž je možné zhlédnout na kanále Youtube - GC 2023 - soutěžní vystoupení. Naše zpívání začíná v 3:32:20. 
 
Helena Kaločová