Sbírka na pomoc Ukrajině

V reakci na útok ruských ozbrojených sil na území Ukrajiny jsme se rozhodli uspořádat sbírku na pomoc lidem zasaženým válkou. Jedná se o materiální sbírku nejnutnějších věcí, kterých je na Ukrajině v tuto chvíli nedostatek. Jejich konkrétní seznam naleznete níže. Sbírka proběhne ve čtvrtek 3. března a v pátek 4. března v aule gymnázia v čase od 7.30 do 15.30. Tímto Vám dáváme možnost zapojit se a pomoci tak ukrajinským občanům. 
 
 
hygienické pomůcky – zubní kartáčky, zubní pasty, mýdla, vlhčené ubrousky, kapesníky, toaletní papír, dámské vložky, dětské jednorázové pleny, antibakteriální gely.
 
zdravotnický materiál – obinadla, elastická obinadla, sterilní krytí, cívkové náplasti, škrtidla (min. šíře 6 cm), nůžky, nesterilní nitrilové rukavice, izotermické folie, respirátory, trojcípé šátky, autolékárničky, berle, přípravky na popáleniny, dezinfekce, léky proti bolesti, horečce, nachlazení a střevním potížím.
 
potraviny (pouze trvanlivé) – balená voda, cukrovinky (rychlé cukry) - čokoláda, hroznový cukr, ..., dětská výživa – Sunar, ovocné kapsičky.
 
elektronika – baterie, čelovky, nabité powerbanky, napájecí kabely, adaptéry, sim karty, fungující telefony.
 
Dále pak spacáky, karimatky, deky, polštáře a pláštěnky.
 
 

Veškeré vybrané věci budou během víkendu přepraveny dobrovolníky z řad studentů do sběrného centra v Ostravě, odkud několikrát týdně odjíždí vlak humanitární pomoci až do Ukrajinského města Lvov. Zde je vlak vyložen a zpět do ČR se vrací s ukrajinskými uprchlíky.

 
Každá pomoc se počítá, věříme, že se dokážeme sjednotit a pomoci tak lidem, kteří to v tuto chvíli nejvíce potřebují.
 
Za studentskou radu,
Radomír Zimek.