Prima ve finále Filipova poháru

V pondělí 23. ledna jsme s pětičlenným týmem z primy vyrazili na soutěžní výlet do Prahy. Už před pátou ranní jsme seděli ve vlaku a mířili jsme na celostátní kolo Filipova poháru: soutěže o finanční gramotnosti, kterou organizovala ČSOB ve spolupráci s Českou národní bankou a Policií ČR.

Čekal nás den plný soutěží, logických rébusů, nových poznatků… a taky jídla! V ČNB se rozhodli nás pořádně vykrmit a obklopili nás sladkým i slaným jídlem všeho druhu (teplé lázeňské oplatky měly obzvlášť úspěch).

A jak jsme dopadli? Náš tým Nedopečených bábovek tvořili: Linda Bahrová, Tereza Kubicová, Anna Malá, Marek Petřek a Jan Šimčík. Neměli to vůbec jednoduché! Do celostátního kola postoupilo čtrnáct škol, za každý kraj republiky jedna. Až do poslední chvilky to vypadalo, že si Nedopečené bábovky vybojují druhé nebo třetí místo, to jim ale nakonec o jediný bod uniklo, a tak skončili čtvrtí. A i když byli trochu zklamaní, nakonec uznali, že celý výlet stál za to. Nevyhráli sice žádnou z hlavních cen, ale výslužku si odnesli velkou, provedli nás Českou národní bankou, potěžkali jsme si zlatou cihlu v hodnotě několik milionů, stihli jsme se projít po Praze, vyfotili jsme se s orlojem i Pražským hradem… a domů jsme se vrátili až o půl desáté večer. Byl to dlouhý a naplněný den.

A budeme v televizi! Celá akce byla natáčená, naši soutěžící poskytli několik rozhovorů. Až budeme vědět více, podělíme se o odkaz.

Celému týmu gratulujeme a děkujeme za účast!

Za PK matematiky Mgr. Dominik Bálan