Podzimní šachový turnaj

V úterý 15. 11. se v aule našeho gymnázia setkalo 38 studentů, aby změřili své mentální schopnosti a odehráli školní turnaj v šachu. Hrál se sedmikolový turnaj tempem 2x12 minut s přídavkem 2 sekundy na tah a byl řízen počítačem.
 
Ve srovnání s minulým turnajem se zvýšila jak účast, tak i úroveň předvedené hry. Přední špička na sobě zřejmě pracovala a partie se často rozhodovaly až v časových tísních (tedy ve stavu, kdy mají hráči na hodinách nedostatek času, obvykle sekundy). V těchto situacích pochopitelně chybují i zkušení a ostřílení šachisté, protože přijít na ideální postup pod tlakem času je úkol náročný, to víme všichni.
 
Opět se ukázalo, že hned několik našich studentů má aktivní zájem o tento sport jak během výuky, tak i ve volném čase. Snaží se držet tempo s hráči, kteří se věnují šachům závodně i mimo školu. V kategorii středních škol je tato skutečnost spíše výjimkou.
 
Vítězný z celého turnaje s přehledem vyšel Matěj Kopecký z kvinty se 6,5 body, druhý Jakub Zádrapa se šesti body a třetí Roman Orság s pěti body, oba z 2.B.
 
Z předních míst v turnaji budou vybráni hráči pro okresní kolo soutěže. Výsledky můžete studovat v přiloženém odkazu a atmosféru dne nasát z fotografií.
 
  
Za PK Matematiky,
David Trčálek a Martin Rožnovják