Oslavili jsme Mezinárodní den matematiky a čísla pí!

V úterý 14. 3. jsme na naší škole oslavili nejen čtvrtý ročník Mezinárodního dne matematiky, jehož letošní motto bylo „Matematika pro každého“, ale také Mezinárodní den čísla pí. Čísla, které zná lidstvo po tisíciletí. Čísla, které je též nazýváno Ludolfovo číslo, a jehož zaokrouhlená hodnota je 3,14. A protože ve Spojených státech se v datu píše nejdříve číslo měsíce a poté dne, slaví se proto den pí 14. 3.

A jak jsme slavili? V některých hodinách matematiky jsme se věnovali historii, faktům a zajímavostem o čísle π a připomněli si rekordy, které se týkají memorování cifer čísla pí. Řada studentů, převážně z kvarty :), se na oslavu nachystali tak jak mají. Nejen, že si oblékli „sváteční“ matematický outfit, ale také připravili matematické menu plné různých dobrot.

Rovněž v tento den proběhla soutěž pro studenty s cílem zapsat co největší počet cifer Ludolfova čísla. Soutěže se zúčastnilo sedm statečných :) a jejich výsledky byly excelentní!!!

 

Pořadí Jméno a příjmení Třída Počet zapsaných číslic
1. Vojtěch Trtík 7.AV 331
2. Julie Pazdírková 4.AV 256
3. Roman Orság 2.B 254

 

Výsledek z minulého roku byl překonán o 102 cifer. Gratulujeme!!!

Na závěr bych chtěla moc poděkovat všem, kteří se jakýmkoliv způsobem zapojili a ukázali, že i matematika je zábavná. :)

Za PK matematiky
Mgr. Renata Kamlerová