Oslavili jsme den matematiky a čísla π!

Ve čtvrtek 14. 3. jsme na naší škole oslavili nejen pátý ročník Mezinárodního dne matematiky, jehož letošní motto bylo „Hra s matematikou“, ale také Mezinárodní den čísla pí. Čísla, které je též nazýváno Ludolfovo číslo, a jehož zaokrouhlená hodnota je 3,14. A protože ve Spojených státech se v datu píše nejdříve číslo měsíce a poté dne, slaví se proto den pí 14. 3.

V hodinách matematiky jsme se věnovali historii, faktům a zajímavostem o čísle π a připomněli si rekordy, které se týkají memorování cifer Ludolfova čísla. Kolik informací si o tomto čísle studenti zapamatovali, si mohli ověřit například v kvízu přes aplikaci Kahoot. Dále jsme řešili různé logické úlohy nebo příklady, ve kterých hrálo hlavní roli číslo pí. Někteří studenti i vyučující matematiky přišli do školy v matematickém outfitu či připravili nějakou dobrotu s matematickými motivy.

Rovněž v tento den proběhla soutěž pro studenty s cílem zapsat co největší počet cifer Ludolfova čísla. A výsledky soutěžících byly neskutečné!!!

 

Pořadí

Jméno a příjmení

Třída

Počet zapsaných číslic

1.

Roman Orság

3.B

404

2.

Julie Pazdírková

5.AV

380

3.

Ema Paseková

1.AV

278

4.

Lukáš Lizúch

3.AV

91

 

Rekord z minulého roku byl překonán o 73 cifer! Moc gratulujeme všem soutěžícím!!!

Na závěr bych chtěla poděkovat všem, kteří se jakýmkoliv způsobem zapojili a oslavili s námi tento významný den.

Za PK matematiky
Mgr. Renata Kamlerová