Opět šachujeme!

V úterý 5. 4. se v aule našeho gymnázia setkalo 25 studentů, aby změřili své mentální schopnosti a odehráli školní turnaj v šachu. Hrál se sedmikolový turnaj tempem 2x12 minut s přídavkem 3 sekundy na tah a byl řízen počítačem.

Ve srovnání s minulým turnajem se úroveň zvedla, přední špička se výrazně rozšířila a partie se často rozhodovaly až v časových tísních (tedy ve stavu, kdy mají hráči na hodinách nedostatek času, obvykle sekundy). V těchto situacích pochopitelně chybují i zkušení a ostřílení šachisté, protože přijít na ideální postup pod tlakem času je úkol náročný, to víme všichni.

Opět se ukázalo, že několik hráčů a hráček mají aktivní zájem o tento sport jak během výuky, tak i ve volném čase. Snaží se držet tempo s hráči, kteří se věnují šachům závodně i mimo školu. V kategorii středních škol je tato skutečnost spíše výjimkou.

Vítězný z celého turnaje se sedmi výhrami vyšel Jakub Zádrapa z 1.B, následoval jej Matěj Kopecký ze 4.AV a bronzový skončil Guriča Jiří z 5.AV.

Z předních míst v turnaji budou vybráni hráči pro krajské kolo soutěže. Výsledky můžete studovat v přiloženém odkazu a atmosféru dne nasát z fotografií.

Výsledky

Martin Rožnovják, David Trčálek