Opět šachujeme

Ve středu 1. 11. se v aule našeho gymnázia setkalo 52 studentek a studentů, aby změřili své mentální schopnosti a odehráli školní turnaj v šachu. Ten se hrál v sedmi kolech tempem 2x12 minut s přídavkem 2 sekundy na tah a byl řízen počítačem.

Ve srovnání s minulými turnaji se úroveň zvýšila, přední špička se výrazně rozšířila a partie se často rozhodovaly až v časových tísních (tedy ve stavu, kdy mají hráči na hodinách nedostatek času, obvykle sekundy). Mimo to byl také počet lidí rekordní. V těchto situacích pochopitelně chybují i zkušení a ostřílení šachisté, protože přijít na ideální postup pod tlakem času je úkol náročný, to víme všichni. Nehledě na to, že často partie sledoval hlouček přihlížejících.

Opět se ukázalo, že několik hráčů a hráček mají aktivní zájem o tento sport jak během výuky, tak zejména ve volném čase. Snaží se držet tempo s hráči, kteří se věnují šachům závodně i mimo školu. V kategorii středních škol je tato skutečnost spíše výjimkou.

Vítězný z celého turnaje se sedmi výhrami vyšel Matěj Kopecký z 6.AV, následoval jej Jakub Zádrapa ze 3.B a bronzový skončil Řezníček Štěpán.

Z předních míst v turnaji budou vybráni hráči pro okresní kolo soutěže. Výsledky můžete studovat v přiloženém odkazu a atmosféru dne nasát z fotografií.