Oktáva v Praze

V úterý 4. 10. oktáva odcestovala  na divoký západ – do Prahy. Cesta vlakem byla vleklá, ale zpříjemňovaly nám ji časté návštěvy jídelního vozu. Po příjezdu do hotelu jsme se ubytovali, napapali a mohli jsme vyrazit vstříc ruchu velkoměsta.

Naší první zastávkou byla Česká národní banka, kde jsme se seznámili s historií měny a poslušně hlásím, že se nic neztratilo! První den se také nesl v duchu kultury. Měli jsme možnost zhlédnout divadelní hru Dům Bernardy Alby ve Vinohradském divadle. Toto představení v nás zanechalo mrazivý pocit nejen díky skvělým hereckým výkonům, ale i díky velmi silnému příběhu.

Druhý den jsme navštívili Valdštejnskou jízdárnu. Nečekaně jsme také nahlédli do Poslanecké sněmovny. Setkali jsme se tam i s několika známými poslanci. Naše další kroky směřovaly na prohlídku  Staroměstské radnice s úžasnou paní průvodkyní.
Čtvrtek byl nejnáročnějším dnem vůbec. Stihli jsme prohlídku alchymistické dílny, která nám přiblížila Prahu z úplně jiného úhlu pohledu. Odpoledne jsme procházeli židovským hřbitovem a pražskými synagogami a můžeme potvrdit, že to byl velmi silný zážitek. Večer jsme pak viděli hru Macbeth v nezvyklém provedení.

Pátek už byl naším posledním dnem. V Praze nám zbývalo jen posledních pár hodin, ale i tak jsme se stihli podívat na pomník Hedrichiády a prohlídku Národního divadla.

Celý výlet doprovázelo obrovské štěstí na průvodce, krásné počasí a skvělá nálada a samozřejmě kaštany ?. Byl to náš poslední výlet na gymplu, o to více si ho vážíme. Ještě bychom na závěr chtěli poděkovat skvělému doprovodu, paní učitelce Kinclové a paní učitelce Klumplerové, které si to s námi snad i trochu užily.

Na závěr ještě poslední věta: v Praze nám bylo blaze.
 
Za oktávu Anna Karolína Plátková a Anežka Hrubá