Ocenění vítězů 71. ročníku Matematické olympiády kategorií A, B, C ve Zlínském kraji

V úterý 21. června se v Otrokovicích v prostorách firmy Continental Barum, s.r.o. uskutečnilo předání věcných cen vítězům krajského kola Matematické olympiády, které věnovalo Sdružení pro rozvoj Zlínského kraje. Mezi oceněnými byl i náš student Viktor Gola (1.A), který nejenže suverénně zvítězil ve své kategorii C pro studenty 1. ročníků, ale umístil se v krajském kole na 2. místě i v kategorii A, určené studentům třetích a čtvrtých ročníků SŠ.

Vedle věcné ceny, mobilního telefonu, byla pro něj jistě zajímavá i exkurze v provozu firmy Continental Barum, včetně ukázky používání virtuální reality při zácviku pracovníků.

Na základě svého vynikajícího umístění v krajském kole Matematické olympiády obdržel Viktor také pozvánku na výběrové soustředění, ze kterého se dále kvalifikoval do šestičlenného českého reprezentačního družstva na CPSJ (Česko-polsko-slovenské střetnutí juniorů v matematice). Samotné CPSJ se konalo ve dnech 15. 5. až 18. 5. v Karlově pod Pradědem a Viktor obsadil pěkné 10. místo.

Viktorovi srdečně gratulujeme, děkujeme za vzornou reprezentaci školy a přejeme spoustu dalších matematických úspěchů.

Za PK matematiky
Mgr. Martina Hanáková