Matematický Náboj

V pátek 19. dubna 2024 se konala v Praze mezinárodní týmová soutěž Matematický Náboj. Naši školu zastupovaly dva pětičlenné týmy. Za kategorii Junior soutěžil tým složený ze studentů 1.B (Tomáš Koňařík, Štěpán Michálek a Petra Svobodová) a 2.B (Petr Rustler a Štěpán Vrána) a za kategorii Senior tým ze třídy 6.AV (Vojtěch Duffek, Tobiáš Filgas, Matěj Kopecký, Klára Matějovská a Gabriela Volková).

Soutěž probíhala ve velkém sálu Fora Karlín, kde se sešlo najednou tisíc studentů SŠ z celé republiky. Na vypočítání 63 příkladů měli studenti dvě hodiny. V soutěži nejde o aplikaci postupů naučených ze školy, vyžadují většinou logické myšlení, představivost a důvtip. S každým vyřešeným příkladem obtížnost úloh rostla. Konkurence soutěžících byla opravdu obrovská. Napětí stoupalo posledních pět minut před ukončením soutěže, kdy organizátoři vypnuli monitory a soutěžící neviděli průběžné výsledky. Týmy začaly taktizovat.

Oba naše týmy sice neskončily na čelních místech, ale soutěž se jim velice líbila a byly se svými výsledky spokojeni. Tým soutěžící za kategorii Junior obsadil 98. místo a tým za kategorii Senior obsadili 139. místo v rámci ČR.

Zúčastněným soutěžícím děkujeme za jejich snahu a nadšení řešit netradiční matematické úlohy.

Za PK matematiky
Dagmar Horká