Máme úspěšného řešitele krajského kola Fyzikální olympiády kategorie E

Po úspěchu v okresním kole Fyzikální olympiády si Thomas Muijsenbegr, Julie Musilová a Žofie Fiľová (všichni ze třídy 4. AV) měřili své schopnosti aplikovávat znalosti z fyziky při řešení fyzikálních úloh v krajském kole. Že si vedli výborně, svědčí jejich umístění.

Thomas Muijsenberg se stal úspěšným řešitelem a vybojoval si krásné 4. místo. Od třetího místa ho dělil pouze jeden jediný bod. Podmínka pro úspěšného řešitele je získat ze čtyř příkladů minimálně 14 bodů a dva příklady vyřešit s více než 5 body. Thomas získal 33 bodů z maximálního počtu 40 bodů. Další ze soutěžících Julie Musilová se umístila na pěkném 14. místě a Žofie Fiľová na 16. místě.

PK fyziky blahopřeje všem soutěžícím k vynikajícímu úspěchu, děkuje za výbornou reprezentaci školy a bude se těšit, že i v příštím školním roce se tito studenti zapojí do soutěže a budou stejně úspěšní jako letos.

„Příklady fyzikální olympiády nebyly úplně lehké, ale daly se vyřešit. Ze čtyř příkladů jsem dva vyřešil téměř bez problémů. Nejvíce mi dal zabrat první příklad, ale po krátké chvilce přemýšlení jsem na řešení přišel. Všechny vzorečky, které jsem při řešení potřeboval, jsem věděl z hlavy“. Thomas Muijsenberg 

Mgr. Dagmar Horká