Křížky a kolečka ovládly aulu vsetínského gymnázia

Šestnáct týmů z okresu Vsetín se 2. 11. 2023 sešlo v autě Masarykova gymnázia, aby porovnaly své síly ve znalostech strategické hry piškvorky.
 
Vsetínští piškvorkáři se na výkon pořádně vyspali, neboť celá soutěž byla zahájena v 9 hodin. Přespolní týmy, kterych nebylo málo, měli o to více času na trénink ve vlaku. Pro začátek nás namotivovala slova organizátorů Jakuba, Blanky a Lucky, kteří nam také představili pravidla turnaje. Poděkovali jsme i našim štědrým sponzorům. Poté proběhlo rozlosování herního pořadu a vrhli jsme se na věc.
 
Soutěžní klání bylo rozděleno do dvou částí. Cílem první části bylo poměřování sil mezi všemi týmy stylem každý proti každému. Po chvíli odpočinku to začalo být opravdu napínavé, neboť druhá část turnaje (play off) byla vyřazovací. Bylo to vskutku nervy drásající. 
 
Celý turnaj ale nakonec dopadl na jedničku. Na stupně vítězů se probojovaly z kategorie základních škol oba týmy z našeho gymnázia a z kategorie škol středních obsadili všechny tři příčky také naši.
 

Do krajského kola středních škol tedy putují týmy MGSZŠVOŠZV ve složení Jakub Zálešák, Jáchym Pospíchal, Matěj Kopecký, Andryi Kuchmak, Jiří Guriča a MGSZŠVOŠZV X ve složení Matouš Trefil, Ondřej Hrtáň, Roman Kuchmak, Štěpán Řezníček a Jiří Kostka.

A do krajského kola základních škol putují týmy MGSZŠVOŠZV A ve složení Vojtěch Halmazňa, Jan Kostka, Radim Křiva a MGSZŠVOŠZV B ve složení Prokop Duffek, Jiří Kroupa a Johana Helena Pospíchalová. 

 
Celou akci jsme si i přes všechny chybičky náramně užili. Jak se říká: „konec dobrý, všechno dobré.“
 
Za tým organizátorů Lucie Melichaříková a Blanka Mrnuštíková.