Inspirace středoškolákům 2023

V rámci projektu Inspirace středoškolákům, pořádaným Krajskou hospodářskou komorou Zlínského kraje, mělo 43 vybraných studentů možnost ve středu 1.3., navštívit firmu Robe lighting s.r.o. ve Valašském Meziříčí.
 
Tato firma je lídrem ve vývoji světelné techniky pro profesionální použití a architekturu, jejíž výrobky jsou používány na pódiích všech světových hvězd hudební scény, v televizních studiích a TV show, v divadelních sálech, na festivalech i módních show, ve výstavnictví, ale také v architektuře a při mnoha dalších událostech.
 
Takže na exkurzi jsme se velmi těšili a rozhodně jsme nebyli zklamáni. Po krátkém představení firmy jsme měli možnost "nakouknout" do provozu a vidět, jak se vyrábí jednotlivé komponenty, kompletuje a zkouší celý reflektor atd.
 
Třešničkou na dortu byly ovšem 2 závěrečné světelné show (bohužel se nesměl pořizovat záznam ?), které jsme shlédli v showroomu - jedna se týkala osvícení architektonických objektů a druhá nám připomněla atmosféru velkolepých koncertů a podobných akcí.
 
Celou exkurzi hodnotíme jako nesmírně poutavou a zdařilou (také děkujeme firmě Robe za krásné a užitečné dárečky, které studenti obdrželi ?) a těšíme se na další spolupráci v rámci projektu Inspirace středoškolákům.
 
Za sekci Kariérového poradenství Mgr. Jana Kinclová