GIRL’S DAY VE ZLÍNĚ

Dne 26. 4. 2022 měly možnost vybrané studentky druhých a třetích ročníků zúčastnit se dalšího ročníku Girl’s Day ve Zlíně. I když název asi trochu evokuje jinou představu o náplni tohoto dne, jedná se o akci zaměřenou na podporu vzdělávání dívek v technických a IT oborech. V rámci výborného programu byla studentkám představena technologická a inovační firma NWT a.s. Zlín a také Centrum polymerních systémů při UTB Zlín. A nesmím zapomenout rovněž na představení společnosti Czechitas z.ú., jejímž cílem je vzdělávat, inspirovat a uplatňovat nové talenty v informačních technologiích.

Velký úspěch ovšem u studentek mělo osobní setkání s úspěšnými ženami Zlínského kraje, které se dokázaly prosadit právě v technologických, technických či IT oborech – jmenovitě prof. Ing. Jarmila Vilčáková Ph.D., Centrum polymerních systémů při UTB, doc. Ing. Zuzana Komínková Oplatková, Ph.D., Ústav informatiky a umělé inteligence při UTB a dále Pavlína Záhorovská – Key Account Manager, Mija Darmo – Produktová manažerka pro Cloud a Renata Metelová – Projektantka pozemních staveb, všechny NWT a.s.

Všechny ženy dokázaly poutavou formou představit své profese a hlavně mnohdy velmi zajímavou cestu – jak z hlediska vzdělání či z hlediska osobního – kterou se dostaly na pozici a místo, kde působí dnes.

Dle ohlasů studentek byl celý den nesmírně zajímavý a užitečný, a hlavně, jak se shodly, nesmírně inspirativní.

Za sekci Kariérového poradenství Mgr. Jana Kinclová