Fantastický úspěch v literární soutěži

Už několik let po sobě sbírají naše studentky vavříny v mezinárodní literární soutěži Vnímáme přítomnost, abychom ovlivnili budoucnost, kterou každoročně vyhlašuje Nadace Jana Pivečky a Gymnázium Jana Pivečky a SOŠ Slavičín. V letošním XXVII. ročníku naše reprezentantky doslova převálcovaly všechny ostatní soutěžící. 

V kategorii prózy získala první místo Sofie Trusinová ze 3.B a v kategorii poezie bylo pořadí vítězů následující: 1. Tereza Janáčová (2.A), 2. Veronika Kovářová (8.AV), 3. Vendula Zámorská (6.AV).
 
14 porotců hodnotilo dvoukolově 50 příspěvků ze 12 středních škol u nás i na Slovensku a výsledky našich studentek byly označeny jako mimořádné. Mimochodem, Veronika Kovářová si cenu poroty odnášela už potřetí.
 
A jaké dojmy si odnesla jedna z vítězek?
"Když jsem obdržela pozvánku do Slavičína, bylo to pro mě příjemné překvapení. Vzhledem k tomu, že vyhodnocení trvalo nějaký ten pátek, na soutěž jsem úplně zapomněla a troufnu si říct, že nejen já. Na místě jsme dostali nápovědu, že nás čeká velké překvapení. Ani jednu z nás by totiž nenapadlo, že na naše básnické háčky ulovíme všechna pódiová místa. Po vyhlášení jsme jako třešničku na dortu celý úspěch pěkně zajedly a zapily - bylo zde totiž skvělé občerstvení!" (Vendula Zámorská, 6.AV)
 
Všem oceněným srdečně blahopřejeme!
 
Vítězné práce si můžete přečíst ZDE:
Sofie Trusinová
Vendula Zámorská
Tereza Janáčová
Veronika Kovářová
 
Za PK ČJ PhDr. Dagmar Pavloušková