Dějepisná soutěž gymnázií v Chebu

Dne 23. listopadu 2023 proběhlo v Chebu finále 31. ročníku tradiční Dějepisné soutěže studentů gymnázií České a Slovenské republiky. Letošní ročník soutěže byl věnován náročnému období evropských dějin let 1945-1975 s důrazem na detailní informace z politických, diplomatických, hospodářských, sociálních, ale také kulturních a sportovních dějin.

Studenti MGV ve složení Lukáš Kořenek, Jan Orság a Petr Ovesný (všichni ze třídy 4.C) obsadili v dubnovém krajském kole 1. místo ve Zlínském kraji a v konkurenci více než 300 gymnázií postoupili mezi 75 účastníků do chebského finále. Už toto představuje historický úspěch naší školy. Finálový výsledek lze považovat za velmi úspěšný. Naši studenti obsadili celkové 34. místo a bodové rozdíly směrem k 10. místu byly naprosto minimální. Studenti MGV byli opět nejlepší ze Zlínského kraje.

Našim studentům patří uznání za čas, elán a zájem, který věnovali náročné přípravě, a děkujeme za celkovou perfektní reprezentaci školy. Pro případné následovníky lze prozradit zadání příštího ročníku: Evropa v letech 1975-2000.

Za PK HUM Dalibor Maruna

Výsledky