Centrum pro talentovanou mládež – spuštěna registrace

Pozor, pozor!
 
Dnes, 15. května se spouští registrace do online kurzů CTM. Pokud chcete dosáhnout na stipendium, neváhejte.
 
Bližší informace V. Korabová
 
 
Tisková zpráva o výsledcích kurzů CTM roku 2022

Praha, 20. března 2023

Čeští středoškoláci opakovaně excelovali mezi světovou konkurencí v Advanced Placement zkouškách. Letos budou uznávané poprvé u maturity.

Studenti CTM, kteří v roce 2022 skládali mezinárodní oborové zkoušky Advanced Placement na úrovni prvního až druhého ročníku zahraniční vysoké školy, opět excelovali. Jejich výsledky výrazně převyšují celosvětový průměr. Advanced Placement, neboli AP zkoušky jsou po celém světě známé a prestižní, protože je uznávají ty nejlepší univerzity u přijímacího řízení.

Studenti CTM ve zkouškách a v celosvětové konkurenci opravdu excelovali a získali průměrné skóre 3,82 z maximálně 5 možných, přičemž průměrné skóre ve světě bylo 2,92. V téměř všech AP zkouškách jsou výsledky CTM studentů o více než 1 bod vyšší než světový průměr, s úžasnými výsledky v Computer Science A and Computer Science Principles, Macroeconomics, Physics 1, Psychology and Human Geography. 

Gratulace pro nejlepší studenty, kteří obstáli s nejvyšším skóre v konkurenci 3,2 milionu studentů z celého světa

Náš student a letošní maturant Matyáš B. z Gymnázia Jana Keplera u AP zkoušek 2022 opravdu zazářil. Neztratil ani bod, když získal ve všech částech zkoušky vůbec nejvyšší možné hodnocení a celkově maximální skóre „5“ ze zkoušky AP Computer Science Principles. Patří tak v roce 2022 ke 196 studentům, kterým se podařilo zkoušku složit s takto excelentním výsledkem. Gratulujeme!

Gratulace patří i 6 dalším studentům, kteří získali od College Board hodnocení AP Scholar, protože složili úspěšně tři a více AP zkoušek na známku 3 a lepší.

„Jsem opravdu hrdá, že právě tento program rozšířilo CTM s pomocí americké organizace College Board mezi české studenty, školy i univerzity. Od roku 2011 s námi složilo AP zkoušku přes tisíc studentů. Jejich výsledky jsou díky vlastní motivaci, celoroční přípravě v CTM Online kurzech a zejména podpoře  našich instruktorů jedním slovem úžasné,“ říká Jeanne Bočková, ředitelka Centra pro talentovanou mládež (CTM). 

Pojem AP od letošního školního roku skloňuje i řada maturantů ze škol, které se přihlásily do pokusného ověřování uznávání AP zkoušek v profilové části maturity. 

Pro studenty CTM Online jsou AP zkoušky završením intenzivního online studia, kterému se věnovali během střední školy. Tato mezinárodní certifikace jim otevře dveře nejen na prestižní univerzity u nás i ve světě, ale je to i velké plus do praxe. Díky přípravě na AP se studenti naučili mnohé dovednosti, které jim ulehčí budoucí studium i profesní dráhu. AP zkoušky u přijímacích zkoušek uznávají některé fakulty Univerzity Karlovy, Masarykovy univerzity, Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, ČVUT a pro příklad ze světových univerzit je to Oxford, Cambridge, Princeton University, Harvard a stovky dalších. 

Všechny výsledky AP zkoušek v přehledné tabulce najdete na webu CTM zde ↗