Bystré sovy po roce opět v celorepublikovém finále Brlohu!!!

Rok se s rokem sešel a Bystré sovy (ve složení  Metod Fiľo, Adéla Pilko, Adéla Sawicki a Kryštof Sívek, všichni tercie) se opět probojovaly do celostátního kola Brněnské logické hry = Brloh, kde v lítém boji obsadily skvělé 6. místo.
Letos se do základního kola přihlásilo téměř 1000 týmů z celé republiky (pořadatelé - Gymnázium Kpt. Jaroše a MUNI příští rok očekávají pokoření magického čísla 1000), do malého finále postoupilo necelých 600 týmů a naši zástupci se z malého finále probojovali do celostátního kola = velkého finále postupem z 5. místa, což samo o sobě je velký úspěch.
 
A samotné velké finále proběhlo 13. 12. na Gymnáziu Kpt. Jaroše v Brně a boj v luštění šifer a logických úloh v něm svedlo celkem 14 týmů. A Bystré sovy se rozhodně neztratily! Luštily, počítaly, kombinovaly a bylo z toho již zmíněné skvělé 6. místo.
 
Všem 4 studentům srdečně gratulujeme a doufáme, že příští rok se do velkého finále dostaneme znovu! A opět si užijeme nejen luštění a počítání, ale i napínavou cestu po D1 a Brně :).
 
Za PK matematiky Mgr. Jana Kinclová.