Úspěchy našich sudokářů

5. března se na naší škole sešli nadšení luštitelé sudoku z blízkého i dalekého okolí, aby poměřili své síly v regionálním kole soutěže v sudoku. Dvanáct týmů z různých základních i středních škol si lámalo hlavu s desítkami úloh, které jsme jim během tříhodinové soutěže předkládali. Atmosféra byla po celou dobu skvělá, až do posledních okamžiků se přemýšlelo nad různými kombinacemi a doplňovala se čísla do políček...
 
V silné konkurenci si naše domácí týmy vedly výborně, v obou kategoriích vyhrály první a druhé místo! Vítězové z kategorie ZŠ si tak zajistili postup do celostátního finále, které se bude konat v červnu v Brně; vítězové z kategorie SŠ si na rozhodnutí o postupu budou muset ještě chvíli počkat, než se uzavřou regionální kola v celé republice.
 
V kategorii ZŠ se na prvním místě umístil tým Název týmu ve složení Jakub Juráň (2.AV), Jan Kostka (4.AV), Marek Petřek (2.AV), na druhém místě z devíti pak skončil tým 0,142857, za který luštili Nicol Janošíková (1.AV), Jakub Heryán (2.AV) a Jan Šimčík (2.AV).
 
V kategorii SŠ se na prvním místě umístil tým MDŽ (loni byli třetí ve finále!), tedy Metod Fiľo (3.AV), Žofie Fiľová (6.AV) a Denisa Mazáčová (6.AV). Druhé místo si zasloužil tým Žlutý bagr 42 ve složení Michal Drozd (3.A), Kryštof Martin Kneblík (5.AV) a Jana Olivová (6.AV).
 
Děkujeme všem účastníkům a děkujeme i šikovným studentům z 6.AV za pomoc s opravováním.
 
Za PK Matematiky
Dominik Bálan a David Trčálek