Mensa ČR

Partneři
Kotva
Hlavní strana
 
 
Mapa webu
A
A
A

Exkurze do Lechtalu 2017

Vloženo: 27.6.2017 | Zobrazeno: 798x
Za krásami rakouského Lechtalu se vydalo na týdenní exkurzi 42 studentů našeho gymnázia.

Údolí podél řeky Lech nám nabídlo v nádherném červnovém počasí rozkvetlé louky, stále ještě zasněžené vrcholky Alp, osvěžující vodopády horských říček, typické rakouské statky s pasoucím se dobytkem a nabídkou místních specialit. Svou průzračně modrou barvou nás ke koupání lákala rakouská jezera Königsee a Eibsee. Obdivovali jsme rozlehlost Bodamského jezera nebo naopak skalnatou soutěsku Partnachklamm.

Milovníci památek a historie si přišli také na své. Dojem na nás udělal výhled z Orlího hnízda nad městem Berchtesgaden, přepychově vyzdobené zámky Neuschwanstein a Linderhof, které nechal vystavět Ludvík II. Bavorský. Prošli jsme se historickým centrem města Kostnice, Oberammergau a Salzburg.

Kuriozitou celé exkurze byly pravidelné služby v kuchyni při přípravě snídaně a večeře. Ne každý si na výlet musí přibalit do kufru utěrku na nádobí. Na závěr pobytu jsme své pokoje vzorně zametli, vytřeli podlahu a roztřídili odpadkové koše podle pravidel recyklace.

K pohodové atmosféře celé exkurze přispěli i řidiči, kteří nás spolehlivě dovezli tam i zpět, naše paní učitelky Pavloušková, Hamuľaková, Sedláčková, Vaculková a především paní průvodkyně Milena Zbranková.